Mají příhradové vazníky navrch oproti klasickým krovům?

Titulka - Střechy - Mají příhradové vazníky navrch oproti klasickým krovům?

Mají příhradové vazníky navrch oproti klasickým krovům?

Volné-měřítko

Po krátkém zamyšlení je na světě asi největší výhoda příhradových vazníků a tou je bezesporu prostor a variabilita právě pod touto konstrukcí. Vazníky nám umožňují přenést zatížení střešního pláště pouze do obvodových stěn, a proto si můžeme libovolně postavit příčky, kde se nám zachce. Důležité je zmínit, že právě tyto příčky se nikdy nesmějí dotýkat vazníků! Běžné rozpětí pro rodinné domy se pohybuje u našich vazníků okolo 8 – 12 m.  Půdorysné tvary domů jsou nejčastěji obdélníkového a elkového tvaru. Dále vyrábíme vazníky na půdorys čtvercový, tvaru T a Z. V dnešní době na trhu vládnou bungalovy nad patrovými domy, a proto se stále více využívá vazníkových konstrukcí.

Běžné obecné výhody, které slyšíme od vazníkářských firem, jako jsou úspora řeziva ruku v ruce s ekologií, rychlá montáž, variabilita tvarů a ekonomická stránka, to můžeme shrnout do jednoho slova Vaše úspora! Tedy největší výhodu opravdu vidíme ve volném prostoru pod vazníkovou konstrukcí a v ekonomické stránce.

My a naši partneři rozumíme požadavkům našich zákazníků a přesně jim navrhneme, to co očekávají – minimum omezení v plánování svého domova. Důkazem, je naše početná partnerská síť projekčních kanceláří, se  kterými spolupracujeme a projektanti Vám tak mohou na dům navrhnout naše vazníky. I Vy při plánování svého domu vyzkoušejte možnost využít naše značkové vazníky bois originale.

Ukázka návrhu konstrukce z vazníků. Šedivě je znázorněno zdivo pod vazníky.