Vázaný krov

Kvě 14, 2018 | Bois originále, Vazníky

Vzhledem k častým dotazům na klasické krovy jsme připravili vlastní dodávku vázaných krovů a to zejména pro patrové domy, případně bungalovy s betonovými stropy. Postup je u nás stejný jako při dodávkách vazníků. V první fázi Vám rádi připravíme cenovou nabídku s návrhem. Samotný krov připravíme na CNC stroji a na stavbě smontujeme. Jako v případě vazníkových krovů je i vázaný krov pod značkou bois originale a ve špičkovém provedení.

Vázaný krov

Vázaný krov

Stručně popíšeme vázaný krov:

Hlavní funkce krovu je přenést zatížení své a střešního pláště a obvodového zdiva resp. přes pozednici do ztužujícího věnce. Statický návrh a posudek je vždy nezbytný! Je pravdou, že správný fachman okem odhadne, co krov zvládne, ale toto riziko si v dnešní době nikdo nesmí dovolit. Základními prvky vázaného krovu jsou krokve, kleštiny, pozednice, vaznice a může být hambálek a vrcholová vaznice. Krov je vždy řádně prošroubovaný, stlučený a ukotvený. Klasické čepování se již provádí minimálně třeba u rekonstrukcí památkových a historických budov.  Každý krov je třeba řádně naimpregnovat ochranným prostředkem již ve výrobě případně před smontováním.

Vázaný krov

Vázaný krov

Obr. zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Krov

 

Další příspěvky

Bednění pro mostní konstrukce z vazníků

Využití vazníků pro bednění mostních konstrukcí je běžnou praxí ve stavebnictví. Vazníky poskytují pevnou a stabilní konstrukci, která je schopna nést váhu betonu

Pořiďte si fotovoltaiku včas na hlavní sezónu a využijte ji na maximum

Rádi vám dodáme vazníky se zesílením pro možnost instalace panelů. Není problém na již hotový krov či střechu udělat statické posouzení a využít ho jako podklad pro návrh fotovoltaických panelů.

Střecha EKOMONICKY www.vazniky-strechy.eu

5 rad jak ušetřit na stavbě domu s vazníky

vazníky kovový hřeb

Kontaktujte nás