Impregnace vazníků bois originále

Pro 15, 2017 | Bois originále, Vazníky

Dřevo je přírodní materiál na kterém se běžně objevují houby, plísně a hmyz. Pro svůj výskyt a blahobyt většinou potřebují vlhko a přirozené prostředí v lese. Naštěstí se převážná část těchto škůdců dřeva nedokáže bez přirozeného prostředí dále vyvíjet a prosperovat.  Přesto se některé druhy dokázali přizpůsobit  a adaptovat na naše obytné prostředí.  Obecně se musíme snažit vytvořit takové podmínky, aby nemohli dále prosperovat . Zásadní je snížit vlhkost. Mimo ohrožení dřevěných výrobků je třeba věnovat pozornost i zdraví, kdy šířením plísní a hub dochází k alergiím, onemocnění kůže a sliznic.

Časté dotazy naši zákazníků k impregnacím a nebezpečí popisující výše

Je potřeba dřevo impregnovat?
Dřevo je přírodní materiál používaný v interiéru i exteriéru. Neošetřené dřevo časem podléhá zkáze, kterou urychluje voda, vlhkost i vítr. Dalším nebezpečím pro dřevo mimo hmyzu jsou dřevokazné houby a plísně. Nejvíce jsou ohroženy části dřeva v kontaktu s půdou či vodou. Je-li dřevo ošetřeno přípravky pro preventivní ochranu dřeva, vydrží déle zdravé a výrazně se prodlouží jeho životnost. Odpověď jasné ano.

Jaká je životnost impregnovaného dřeva?
Životnost ovlivní způsob impregnace. Například hloubková je daleko účinnější než impregnace obyčejným nátěrem. Námi používané řezivo dodává dodavatel již odborně naimpregnované technologií namáčením. Touto ochrannou se životnost dřeva prodlouží o desítky let.

Je nutné impregnovat i dořezy a řezy na stavbě?
Dřevo je ošetřené impregnačními prostředky již ve výrobně dodavatele. Běžně se nepředpokládá, že během výroby vazníků se do dřeva na neošetřené části dostane škůdce. Po zabudování vazníků lze dořezy dodatečně ručně či nástřikem dotřít, ale ve standardní ceně se s tím neuvažuje.

Je možné na impregnaci nanést další nátěr?
Impregnované dřevo je odolné proti napadení dřevokazným hmyzem, dřevokaznými houbami a plísněmi. Po zaschnutí impregnace se povrchové vlastnosti dřeva nemění. Lze tedy na impregnaci aplikovat další krycí nátěry.

Proč bývá impregnované dřevo barevné?
Existuje více barevných impregnačních přípravků. Impregnace bois originale je nejčastěji hnědá či červenohnědá. Smyslem barevných variant je pouze rozlišit ošetřenou část dřeva od té, která ošetřena nebyla. Sytost barvy nevypovídá o množství účinných látek  na ošetřeném dřevě. Časem toto zbarvení postupně šedne. Impregnace může být i bezbarvá.

Je možné impregnované dřevo pálit?
Naimpregnované řezivo se nesmí používat jako topivo. Impregnované odřezky lze spálit.

Naše vazníky jsou zařazeny do třídy použití 1 viz tabulka níže:

Další příspěvky

Bednění pro mostní konstrukce z vazníků

Využití vazníků pro bednění mostních konstrukcí je běžnou praxí ve stavebnictví. Vazníky poskytují pevnou a stabilní konstrukci, která je schopna nést váhu betonu

Pořiďte si fotovoltaiku včas na hlavní sezónu a využijte ji na maximum

Rádi vám dodáme vazníky se zesílením pro možnost instalace panelů. Není problém na již hotový krov či střechu udělat statické posouzení a využít ho jako podklad pro návrh fotovoltaických panelů.

Střecha EKOMONICKY www.vazniky-strechy.eu

5 rad jak ušetřit na stavbě domu s vazníky

vazníky kovový hřeb

Kontaktujte nás